Kyutraining van start

    Op donderdag 18 oktober 2012 ging de kyutraining in Leiden van start. Voor het eerst in de geschiedenis van onze club wordt zo’n training georganiseerd. Maar liefst 14 leden kwamen op deze eerste training af: 13 kyuspelers van eerste t/m 20ste kyu, alsmede een tweededanspeler. Ademloos luisterde men naar Filip Vanderstappen (5D), die een buitengewoon fraaie partij van zijn idool Fujisawa Shuko uit 1970 tegen Rin Hai Ho op het bord toverde. Mede aan de hand van vele vragen werd de partij toegelicht en werden de cursisten voorzien van diverse algemene tips. Zelfs ons nieuwe lid Bartosz Benenowski uit Polen, natuurkundestudent aan de universiteit, stak veel op van de training, die hij alleen visueel kon volgen, want het Nederlands is hij nog niet machtig. De training was gepland van acht tot tien uur (met een half uurtje pauze), maar liep uit tot elf uur. Met een welgemeend applaus werd Filip bedankt voor een zeer leerzame avond. En ook daarna ging niemand naar huis, eenieder wilde de training, de partij en de tips nog wel even nabespreken.
    Volgende trainingen: donderdag 15 november 2012 o.l.v. Arnoud Rutgers van der Loeff (4D), en 20 december o.l.v. Filip Vanderstappen. De trainingen zijn gratis, en ook open voor niet-leden.

    Comments are closed.